Allgemeine Tisch-Gebetter vor und nach dem Essen zu sprechen" (31)p. h.n., é.n. (cca 1700) ny.n. Kis étkezés előtti és utáni, asztali imádságokat tartalmazó könyv. Körbevágva, későbbi papírkötésben, egy fametszetű fejléccel Ritka! 10x8 cm
Báldy Bálint: Baromfitenyésztés elmélete és gyakorlati útmutatásai. Házinyúl- és haszongalamb melléklet. Bp., 1940. 400p. Kiadói kissé sérült papírkötésben
St. Hilaire, Josephine von: Die wahre Kochkunst, oder: neuester geprüftes und vollständiges Pester Kochbuch. [A főzés igaz művészete, avagy a legújabb Pesti Szakácskönyv]. Pest, 1865, Eggenberger, (4)+566 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, sérült, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal.
Dr. Rapaics Raymund: A kenyér és táplálékot szolgáltató növényeink története. Népszerű Természettudományi Könyvtár 16. Bp., 1934., Kir. M. Természettudományi Társulat, (2)+192+(2) p. Szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón apró sérüléssel.
2 db régi konyha és kert témájú könyv: Horn János: Kajszi-, cseresznye- és meggytermesztés. Bp., 1939, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói kissé sérült spirál-kötés, kissé foltos borítóval, hiányzó címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal. + Osztrovszkyné Dr. Németh Ágnes: Gyümölcs, zöldség a konyhában. Bp., 1939, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói sérült és laza spirál-kötés, foltos borítóval, ...
K. Györffy Jenő: Konyha- és virágoskert kártevői. Bp., 1939, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói spirál-kötés, kissé foltos borítóval, foltos címlapon intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Dr. Sántha László: Szőlő kártevői. Bp.,1934, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói kissé sérült spirál-kötés, kissé foltos hátsó borítóval, foltos címlapon intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Jécsai László: Melegágy és üvegház a házikertben. Bp.,1941, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói kissé sérült spirál-kötés, kissé foltos hátsó borítóval, foltos címlapon intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Horn János: Törpegyümölcsfák és alakfák. Bp.,1935, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói kissé sérült spirál-kötés, kissé foltos hátsó borítóval, foltos címlapon intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos lapokkal.