4 200 HUF
28
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147+1 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 491. példány. Szép, bibliofil kiadás. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.