Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin. Egyetlen kiadás. Kiadói papír kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó táblán a papír kissé hullámos. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
Gróf Bethlen Lajos önéletírása. Bevezetéssel és jegyzetekkel közli: Dr. Szádeczky Lajos. Az író két képével. (Különnyomat az "Ujság" 1908. évi januári számaiból). Kolozsvár, 1908, Gombos Ferencz-ny., 126 p. + 2 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos, kissé sérült lapszélekkel.
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147+1 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, ...
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp.,(1941), Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 20 sztl. lev. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval. Számozott (715./1400) példány.
Kazinczy Ferenc: Árnyékrajzolatok. Rajzolta - - maga' kezével 1784-1814. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Rexa Dezső. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, sérült lapszélekkel, az első négy lap felvágatlan.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1898, Athenaeum, 231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök). Ötödik díszkiadás. Kiadói viseltes, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Jókai Erdélyben. A legnagyobb magyar regényíró születésének századik forduló évében. Összeáll.: Tabéry Géza és Incze Ernő. Nagyvárad, 1925, (Sonnenfeld-ny.), 191 p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, a borítón apró sérülésekkel, több lap (113-128 p.) kijár. Névre szóló, kizárólag előfizetők számára kés...
Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. "The Pencil of Nature by H. Fox Talbot" kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a "The Pencil of Nature", a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének...