Majakovszkij, Vlagyimir Vlagyimirovics: Lenin. Ford.: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp, 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (366./800) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!
Az Tekintetes és Nagyságos Vitézlő Úrnak, Gyarmati Balassa Bálintnak istenes éneki, melyek az 1632-1635 között kinyomtatott bécsi első editióbúl most hasonmásban újonnan kibocsáttattak Varjas Béla által. Bp., 1941, Rózsavölgyi és Társa. 190+VI p. Szövegközi, fekete-fehér képekkel, könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói papírkötésben
Régi magyar folyóiratok szemelvényekben (Athenaeum, Életképek, Hölgyfutár). Magyar Irodalmi Ritkaságok 24. Bp., [1933], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 86+(2) p. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Széchenyi-igék. Összeáll.: Dr. Péter Ernő. Bp., é.n. (cca 1940), Széchenyi Munkaközösség, 31+(1) p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Lukács, Georges: La Hongrie et la civilisation. Vie sociale et économique. Paris, 1929, La Renaissance du Livre, 230+(2) p. Francia nyelven. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. A könyvdíszek és iniciálék Reiter László munkái. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Szilvássy Nándor rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.