[Tolsztoj, Lev Nyikolajevics] Tolsztoj Leó gróf: Kiáltvány az emberiséghez. Ford.: Iván Imre. Bevezetéssel ellátta: Dr. Schmitt Jenő. Bp., 1904, Vass József, 54+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és lapszélekkel.
Poós Zoltán: Szivárvány Áruház - egy korszak kultikus tárgyai. Bp., 2001, Papirusz Book. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Szabó Magda 5 műve: Ókút (1970), Alvók futása (1967), A Danaida (1964), Az Ajtó (1987), Megmaradt Szobotkának (1983.) Bp.,1964-1987.,Magvető-Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, pár papírborítók kis szakadásokkal.
Nyirő József munkái sorozat 6 kötete: A sibói bölény, Jézusfaragó ember, Havasok könyve, Az én népem, Uz Bence, Isten igájában. Bp., (cca 1930-1940), Révai. Kiadói halina-kötésben, helyenként kisebb foltokkal.
10 db Tamási Áron által írt, ill. róla szóló könyv: Tamási Áron: Hullámzó vőlegény. Bp., 1947, Révai. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban. + Szólít a szülőföld; Vadrózsa ága; Ábel; Világ és holdvilág; Ragyog egy csillag; Jégtörő Mátyás; Rügyek és reménység; Taxner-Tóth Ernő: Tamási Áron; Féja Géza: Tamási Áron alkotásai és vallomásai tükrében. Vegy...
From the book of genesis. Paintings by Erzsébet Udvardi. Veszprém, é.n., Pannon Nyomda. 6 db ofszet nyomat 6 külön lapon, kiadói papírmappában, borítón néhány folttal. Lapméret: 55x42 cm
Dr. Tóth Tihamér összegyűjtött munkái, I-V. köt.: A tiszta férfiúság; A művelt ifjú - Ne igyál!; A jellemes ifjú - Dohányzol?; A vallásos ifjú; Krisztus és az ifjú. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1935, Szent István-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítókon helyenként kisebb kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Vajda Péter: Dalhon. II. füzet.]Pest, 1839, Eggenberger József, VIII+209+1p. Első kiadás. A mű 4 füzetben teljes! Egészvászon-kötés, kissé foxing foltos lapokkal.