15004.
428. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
6 500 HUF
16,84 EUR, 18,57 USD
Barzini, Luigi: Pekingtől Párisig automobilon. Borghese herceg utja. Ford.: Garády Viktor. Bp., 1908, Singer és Wolfner, XV+470+(5) p. + 10 t. + 1 térkép (kihajtható). Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült borítóval, a címlap és két további lap hiányzik, egy képtábla kissé sérült, a kihajtható térkép kijár a könyvből. "1907. június 10-én öt autóban tizenegy sofőr indult útnak Pekingből. Közülük Scipione Borghese (herceg) autóversenyét követi figyelemmel a kíséretében tartózkodó olasz újságíró. A Kínán, Mongólián, Szibérián és Oroszországon, Németországon és Belgiumon keresztül vezető 15 ezer kilométeres utat Scipione Borghese 62 nap alatt tette meg, és 1907. augusztus 10-én elsőként érte el Párizst. A következő versenyzők három héttel később értek célba. Az úti kaland leírását erősen átszövi a technikai újítások iránti leplezetlen csodálat, és a motorgyártó olasz nemzeti büszkeség. Kötetünk egyszerre technikai leírás, úti napló, illetve érdekességekkel, népszokások leírásával átszőtt néprajzi összefoglaló a bejárt vad vidékekről, Kelet- és Észak-Ázsiáról."