Sopron és Sopron vármegye ismertetője 1914-1934. Összeáll.: Horváth László, Madarász Gyula, Zsadányi Oszkár. Sopron, [1936], Székely és Társa. Aranyozott, címeres, dombornyomott egészvászon kötésben, kissé kopottas állapotban.
Bácskai fejek. Magyar társadalmi lexikon II. Szerk.: Hirn László és Szaulich Antal. Az előszót írta: Bisztray-Balku Gyula. Baja, 1928, Corvin-ny. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. A borító Zsombory József munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, koszos, a könyvtesttől elváló borítóval.
Schmall Lajos: Adalékok székes Budapest főváros történetéhez. I-II. köt. (egybekötve). Bp., 1898-1899, Székes Főváros kiadása (Pesti Könyvnyomda Rt.), (8)+335 p. + 1 térk. (színes, kihajtható); (8)+379+(1) p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval, volt könyvtári példány.
Barzini, Luigi: Pekingtől Párisig automobilon. Borghese herceg utja. Ford.: Garády Viktor. Bp., 1908, Singer és Wolfner, XV+470+(5) p. + 10 t. + 1 térkép (kihajtható). Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült borítóval, a címlap és két további lap hiányzik, egy képtábla k...
A budapesti rk. egyházközségek első tíz éve. Sajtó alá rendezte: Dr. Hauser Ignác. Bp., 1930, Budapesti Rk. Egyházközségek Központi Tanácsa (Pallas-ny.), 254 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. A címlapon Dr. Budó Jusztin (1884-1943) történész, Budapest főlevéltárosa saját kezű aláírásával. + Fabó Beáta: Bud...
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240 p + 1 térkép (kihajtható). Második kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas képtáblákkal, szövegközi képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ajándékozási bejegyzéssel, néhány kissé foltos lappal, a kihajtható térképen szakadással.