cca 1928 Ernst Pfohl-Ernst Freidrich: Die Deutsche Wirtschaft in Karten. (System Prof. Pfohl.) Berlin, Reimer Hobbing, XXI+240 p. Német nyelven. Gazdag térkép-anyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben.
cca 1942 Magyarország közigazgatási térképe, az 1942. évi határokkal. Tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó. 1 : 900.000. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt. Sérült, kissé foltos borítóval, szakadásokkal, 115x84 cm
1805 Torna vármegye. Comitatus Torniensis . Színezett rézmetszet, papír,28x22 cm a vármegye közigazgatási térképe és címere, a járások, utak, települések, vízrajz, domborzat (csíkozással) feltüntetésével, a budai kezdőmeridiánhoz igazítva. Görög Demeter (1760-1833) udvari tanácsos, kartográfus, polihisztor "Atlas Hungaricus / Magyar átlás az az Magyar, Horvát, és Tót országok' vármegyéji, 's szaba...
cca 1800 Gömör és a vele törvényesen egyesült Kis-Honti kerület vármegye térkép, (Comitatus Gömöriensis) /Magyarország vármegyéinek színezett, rézmetszetű, közigazgatási térképei, külön lapokon a Görög Demeter féle atlaszból. Szép, tiszta, éles levonatú lap, a járások feltüntetésével, korabeli színezéssel. Egyes helynevek, illetve járási székhelyek kézzel aláhúzva, illetve egyes területek római, i...
Hantos Gyula: A magyar közigazgatás területi alapjai. Emlékirat. Bev. Teleki Pál gróf. Bp., 1931, Athenaeum. 14 l., 56 db térkép /[A Magyar Közigazgatástudományi Intézet kiadványai 3.]/ Az eredeti borítófedél felhasználásával készült papírkötésben. Ritka!