1930 Bp., az Országos Vitézi Szék, mint a háborús emlékérem irodája által kiállított, piros-fehér-zöld színű hadiérem szalagján viselendő, karddal és sisakkal díszített "Háborús emlékérem" adományozó, ill. viselésére jogosító igazolvány, Kertész József őrvezető részére. Az Országos Vitézi Szék bélyegzőjével, kisebb lapszéli sérüléssel.
cca 1930 Bp., a M. kir. 1. honv. gyalogezred által kiállított, "II. Osztályú Ezüst Vitézségi Érem" viselésére jogosító igazolvány Kertész József őrvezető részére, századparancsnoki aláírással, pecséttel
1917 Károly-csapatkereszt viselésére jogosító igazolvány, Kovács József népfelkelő, a m. kir. 19/VIII. népf. gyalogzászlóalj tagja részére, Szegfy István huszárőrnagy, zászlóaljparancsnok aláírásával, hátoldalán pecséttel. Jó állapotban.
cca 1900 Pacor Vilmos (1841-?) altábornagy több kitüntetéssel dekorált mellképe, keményhátú vintage fotó Fink Sándor pozsonyi műterméből, hátoldalt feliratozva (autográf aláírással?), 10,5×6,5 cm. Pacor Vilmos a cs. és kir. 25. gyalogezred, majd a m. kir. 79. gyalog dandár, 1898-tól a szegedi II. honvéd kerület parancsnoka volt. Több harcászati és taktikai írás szerzője.
1944 Magyar katonák kiépített lövészállásban, 8 mm-es Schwarzlose 1907/31 M típusú géppuskával, II. világháborús fotólap, hátoldalán feliratozott, 14x8,5 cm
cca 1914-1918 Gömöry komendáns hdgy., rohamsisakot, nyakában gázmaszkot viselő magyar tiszt bunker bejárata előtt Mandrielle-nél (Olaszországban), feliratozott I. világháborús fotólap, 14x9 cm / K.u.K. officer (lieutenant) in front of a bunker entrance at Mandrielle (Italy), WWI photo
cca 1915-1920 Antantszíjat, lövész zsinórt viselő katonatiszt portréja, fotó, Zelesny Károly udvari fényképész pécsi műterméből, hátoldalán pecséttel jelzett, 13,5x8,5 cm