Kosutány Tamás-Lázár L. Pál: A gazdasági szeszgyártás kézikönyve. Bp., 1891, Pesti Könyvnyomda Rt., VIII+376+8 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, laza, sérült elülső kötéstáblával, aláhúzásokkal, jegyzetlapokkal, két lap meglazult.
Podruzsik Béla: Legújabb szakácskönyv. A polgári konyha, házi cukrászat és a diétás főzés ismereteivel. III. kiadás. Bp., 1930, Otthon Nyomda, 352 p. Kiadói egészvászon-kötésben, sérült gerinccel és borítóval, az első és hátsó kötéstábla belsején jegyzetekkel, lapok jobb felső sarka sérült és hiányos, megviselt állapotban.
Dr. Jávorka Sándor: A magyar flóra kis határozója. A rajzokat készítette: Csapody Vera. Bp., 1937, "Studium" (Sylvester-ny.), XXXVIII+(2)+346 p. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé sérült, hullámos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Szemere László: Gombáskönyv kezdők részére. Útmutató a gyakoribb gombák megismeréséhez és értékesítéséhez. 250 gomba leírása 50 színes képpel és 50 szövegközti ábrával. Bp., 1926, Magyar Királyi Állami Nyomda. Aranyozott egészvászon kötés, gerince sérült,
Gáspár Ignác: Rövid háztartástan felsőbb leányiskolák és tanítónő-képezdék számára. Bp., 1887, Lampel R. (Wodianer F.), 110 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben, az utolsó lap kijár, a sarkán kis hiánnyal, laza fűzéssel.
Cseppjeiben hősök vére forr. Versek az egri borról. Vál., szerk., az előszót írta és a jegyzeteket összeállította: Lisztóczky László. Eger, 2000, Segít a Város Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 200 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, továbbá Cseh Károly költő és Fejér István fotóművész, és Mandák ...
Karl Russ: Der Kanarienvogel. Seine Naturgeschichte, Pflege und Zucht. Magdeburg, 1901 Creutz'sche Verlagsbuchhandlung. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált, 3 egészoldalas chromolitográfiával. Átkötött félvászon-kötés, a címkép és címlap kijár.