24 000 HUF
Dugonics András: Ulissesnek, ama' híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei, mellyeket A' magyar versekben gyönyörködőknek, 's-egygyütt a' tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, 's most újonnan megjobbitván ki-bocsátott - -. Pest, 1870, Royer Ferenc, 16+224 p. Első kiadás. Későbbi félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérülés nyomokkal, az elülső szennylap foltos, a hátsó szennylapon kis lyuk. Homérosz munkájának első magyar fordítása, a szerző által szabadon átdolgozva. A Dugonics mellképét ábrázoló, az általában hiányzó, rézmetszetű tábla hiányzik. Ritka!