Lánczos Kornél: Die funktionentheoretischen Beziehungen der maxwellschen Aethergleichungen. Bp., 1919. Németh József. 80p. Német nyelven. A szerző, Lánczos Kornél (1893-1974) által DEDIKÁLT példány! Kiadói papírkötés, borító sérült és elvált a könyvtesttől. Helyenként kissé foltos lapokkal.
Patachich Iván: Filmhang, filmzene. Filmamatőrök Kiskönyvtára 6. Bp., 1973, Népművelési Propaganda Iroda, 52 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 1000 példányban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Zathureczky Miklós: A Zathureczky és Dávid ikercsaládok története. 1200-1941. Bp., én., Jövő-ny., 47 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, hiányzó táblákkal, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Vegyes repüléssel kapcsolatos tétel, 5 db: Repülési lexikon 1-2. Szerk.: Szabó József. Budapest, 1991, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.; Olaf Groehler: A légi háborúk története. 1910-1980. Ford.: Nádai Gyula. Bp., 1983, Zrínyi. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.; Nagyváradi Sándor-Varsányi Ernő: Katonai repülőgépek tí...
Prof. A Riedler, M. F. Gutermuth: Maschinentechnische Excursionen. Berich über die Studienreisen. Der Studirenden der Tech. Hochschule im Studienjahre 1884/85. Königliche Rheinisch-Westphälische Technische Hochschule in Aachen. Aachen, 1886, Selbstverlag (Autogr. Druck von Chr. Höller, Wien), (8) p. + 52 t. (gépek vázlatai, műszaki rajzok). Német nyelven. Kiadói félvászon mappában, kissé foltos, s...
A fényképezés kézikönyve. Szerk.: Barabás János, Gróh Gyula. Bp., 1956, Műszaki Könyvkiadó. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.