Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kopottas borítóval, néhány lap foltos
cca 1940 Budapest exkluzív idegenforgalmi kiadvány 14 nyomattal. Feliratozott hártyapapírral- Valódi fa borítással. Hibátlan, nagyon szép állapotban, Hozzá, kissé sérült eredeti kapcsos szövet borítású dobozban 25x33 cm
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp.,[1924], Franklin, 240 p. Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen apró kopásnyomokkal, térkép nélkül, egyébként jó állapotban.
Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1935], Franklin, 216 p.+32 t.(Fekete-fehér képtáblák) Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
A visszatért Felvidék adattára. Szerk.: Csatár István és Ölvedi János. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa. Rákóczi" Könyvkiadóvállalata, (Madách-ny.), 392 p.+6 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel illusztrált. Az illusztrációkat Dex Ferenc készítette. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, hiányzó képtáblákkal, a Horthy kép meg van, intézményi bélyegzőkkel. A mű szerep...
Németh Béla: Szigetvár története. Biedermann Rezső báró megbízásából és nagylelkűségéből írta: - -. Pécs, 1903., Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt., 391+6+XXV p. + 29 t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy tábla kijár, a szélei szakadozottak.
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 26.: Rozsnyó-Kassa. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939, Budapest székesfőváros házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképpel, egy különvonati lappal, jó állapotban.
Budapest leírása a Szállodások Nemzetközi Egyesületének XXXI-ik rendes közgyűlése alkalmára. Szerk.: Barta Béla. Bp., [1903], Magyar Vendéglős és Kávés- Ipar (Pátria-ny.), 170+(2) p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Magyar, német és francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
1911 Norway Cruises. B&N Line. Norway Royal Mail Steamers. Angol nyelvű norvég utazási prospektus, fekete-fehér fotókkal, térképekkel, hajó ábrákkal, menetrendekkel, a borítón szakadt, az elülső borítón kis lyuk, 62 (kéthasábos számozás) p.