Héjj Miklós: Visegrád történeti emlékei. A szerző, Héjj Miklós (1922-1996) régész által Kárpáty (Kárpáti) Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas magyar színházi és irodalmi kritikus, író, költő részére DEDIKÁLT példány. Múzeumi Füzetek. Bp., 1954., Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. Kiadói papírkötés
Bükk, Mátra, Hegyalja. Útikalauz. Nyaralók, penziók ismertetése. Aggtelek és környékei, képekkel. Összeáll. és kiadja: Springer József. Debrecen, 1935-36, Nagy Károly és Társai-ny., X+140 p. Számos fekete-fehér fotóval, hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, nemzetiszínű szalaggal.
cca 1940 Cserhát, Kirándulók térképe 5. Kiadja a M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet. 1 : 75.000. A borító illusztrációja Izsák Elek munkája. Jó állapotban, 94x57 cm
Baktay Ervin (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,(1925), Franklin, 231+1 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón folttal, egyébként jó állapotban.
Balbo, Italo (1896-1940): Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 256 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+2 térkép. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, félvászon-kötés, kissé kopott borítóval
Cholnoky Jenő: A Föld és élete VI. kötet Magyarország földrajza 300 képpel és térképpel, Bp. [1936-37.] Franklin, kiadói egészvászon kötésben térkép melléklettel