[Nemes Marcell műgyűjteményének katalógusa] Sammlung Marczell von Nemes. (Leuihgabe.) Katalog der aus der Sammlung des Kgl. Rates Marczell von Nemes - Budapest ausgestellte Gemälde. Düsseldorf, 1911, A. Bagel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne a Szépművészeti Múzeum által megvásárolt El Greco festménnyel is. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, lapszéli ceruzás ...
Az Ernst-Múzeum aukciói XVIII.: Pekár Imre gyűjteménye. I. rész: Valamint főúri és különböző más magánbirtokokból származó műtárgyak. A műtárgyak szakértői meghatározását végezték és a katalógust írták: Csányi Károly, Térey Gábor múzeumi igazgatók. A grafikák és a miniatűrök leírását végezte: Dr. K. Hoffmann Edit múzeumi igazgató őr. A fegyverek leírását végezte: Varju Elemér múzeumi igazgató. Bp....
1902 Magyar Iparművészet, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola és a Magyar Iparművészeti Társulat közlönye. Szerk.: Fittler Kamill. V. évf. Bp., Magyar Iparművészeti Társulat (Athenaeum-ny.), VIII+300+(4) p. + V (színes) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlap kissé foltos.
A magyar neoavantgard első generációja 1965-72. Kiállítási katalógus. Szerk.: Reczetár Ágnes. Szombathely, 1998, Szombathelyi Képtár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Bányai Zsigmond: Órás és nemesfémipari szakszótár és kézikönyv. I. Háromnyelvű órás szakszótár. Magyar-német-francia nyelven. II. Az órásmesterség kézikönyve. III. Nemesfémipari szakszótár és kézikönyv. Bp., 1948., Budapesti Órások Ipartestülete,(Karpinszky Aladár-ny.), 416+13 p. + 17 t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.