Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika. Nagybányai Horthy Jenő közreműködésével. Bp., 1934, Franklin-Társulat. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel.
Nikolits György (szerk.): Vadászati útmutató, a vadászat ismereteinek könyve. Bp., 1941-1942. 792 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, borítóval és kötéssel, az elülső szennylapon "Kössön vadász-szavatossági biztosítást az Anker-nél" bélyeggel.
Széchényi Zsigmond: Szarvasok nyomában és egyéb írások. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Gyöngyös-halászi Takách Gyula: A Duna medencéjétől a Kárpátokig. Bp., 1940, Magyar Vadászújság, 218+(1) p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel.
Széchenyi Zsigmond művek, 2 db: Nahar. Indiai útinapló. Bp., 1987, Szépirodalmi Könyvkiadó. Hatodik kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé kopott papír védőborítóval. Denaturált Afrika. Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. Második kiadás. Széchenyi Zsigmondné felvételeivel. Kiadói egészvászon-kötésben. Szép állapotban.