Dr. Bajnai Klára - Borsos Tibor - Simon Géza Gábor - Dr. Török Róbert: A Sternberg császári és királyi udvari hangszergyár története és gramofonlemezeinek diszkográfiája. Budapest, 2017, Jazz Oktatási és Kutatási Alapítvány. 134 p. Kiadói papírkötés.
Ingrid Rosell: Reflections of a world. A view of Wagner's Ring world. Stockholm, 1987., Fischer & C. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kartonált papírkötés.
Urbán Gábor: Gyöngyszemek I. 25 régi magyar népdal 3 szólamra. Középfokú iskolák számára. Összeáll. és feldolg.: - - . Makó, 1931, szerzői kiadás (Bp., Zeneműny.), 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval. A szerző által DEDIKÁLT.
Antik citera, Karl Hammerschmidt Watzkenreuth/Böhmen. Réz verettel díszített. 1900 körül. Kopott, kissé sérült, 54,5x30x5 cm. / Antique Zither, producer Karl Hammerschmidt Watzkenreuth/Bohemia (now Czech Republic), around 1900. With some minor damage, overall in good condition
1920 Magyar tavasz - téged várunk! Írta: Sassy Csaba, zenéjét szerzé: Zerkovitz Béla. A Nemzeti (Royal) Orfeumban énekli: Papp János. Bp.-Lipcse, 1920, Rózsavölgyi és Társa, 3 p. Irredenta dal kottája. Hajtásnyomokkal.
cca 1910 Várom az én huszárom... Szövegét írta: Balassa Emil, zenéjét keleti motívumok alapján szabadon átírta: Hetényi-Heidlberg Albert. Bp.-Bécs-Lipcse, é.n., Bárd Ferencz és Testvére, 3 p. Sarkán kisebb ázásnyommal, ceruzás firkával.
cca 1940 Széchenyi fürdő zenés program. Reményi-Gyenes István pecséttel jelzett fotója + hozzá Gyenes István: Úgy megyek el tőled c. tangója kottája 12 p + röplapok
1962-1977 Az Operaház és az Erkel Színház 9 db tájékoztató-ismertető füzete: az 1962-63., 1972-73., 1973-74. évadok bérletműsorai; a 83., 84., 86. ,88., 91., 93. évadok programjai. Számos fekete-fehér fotóval, néhányon a művész aláírásával (Thomas Stewart, Evelyn Lear). Vegyes állapotban.