Fenyvessy Jeromos: Fra Angelico. Bp., 1947., Officina, 76 p. + 4 t. A 45. oldaltól a 76. oldalig fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos felső lapélekkel, kissé foltos címlappal, intézményi bélyegzőkkel. Számozott (200/155), a szerző Fenyvessy Jeromos (1915-1970) által dedikált példány.
Francoise Barbe-Gall: How to talk to children about art. London, 2005., Frances Lincoln. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
A tér a szobrászatban. A szobrászat tere. A Magyar Szobrász Társaság és a Műcsarnok közös előadássorozatának dokumentációja. Szerk.: Bordács Andrea. Bp., 2005., Műcsarnok. Kiadói papírkötés.
Jorge Molder: Nox. XLVIII Biennale di Venezia. Padiglione Portoghese 1999. Odivelas., 1999, Guide Artes Gráficas. Angol és olasz nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés.
Szobrászat és környezet. A Magyar Szobrász Társaság és a Műcsarnok előadássorozatának dokumentáló kiadványa. Szerk.: Bordács Andrea. Bp., 2006., Műcsarnok. Kiadói papírkötés.
Szabadi Judit: Manet. "A modern élet heroizmusa." Új Művészet Könyvek 6. Bp., 1995, Új Művészet Könyvkiadó - Magyar Képzőművészeti Főiskola. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Heinz Lüdecke: Lucas Cranach. Der Künstler und seine Zeit. Berlin, 1953, Henschelverlag. Német nyelven, kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval, gerince ragasztott
Marx József: Szabó István. Filmek és sorsok. Bp, 2002, Vince Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.