Boldizsár Iván: Megbűnhődte már e nép... Röpirat a magyar békéről és közös hazánkról, a Dunavölgyéről. Bp., 1946., Új Magyarország. Kiadói papírkötés, ceruzás bejelöléssel, régi intézményi bélyegzéssel.
Komjáthy Miklós - Makkai László: Világtörténelem. Nagy Károlytól a francia forradalomig. Ideiglenes Történelemtankönyv-sorozat III. köt. Bp., 1945., Szikra-ny., 244 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik.
A magyar történelem képeskönyve. Szerk.: Genthon István. A bevezetést írta: Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXXVIII+216 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Kujáni Gábor: Adalékok a Brodarics-család és Brodarics István életéhez. (Forrástanulmány). Történeti Értekezések 3. sz. Bp., 1913, Athenaeum-ny., 63 p. Papírkötés, szétvált fűzéssel. A szerző által DEDIKÁLT példány.
"Tépjétek le a sötétség bilincseit!" XVIII. századi magyar röpiratok a feudális egyházról. Szerk.: Kató István. Bp., 1950, Hungária. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Szegedi László: Magyarország története a szatmári békéig. A gimnázium és a leánygimnázium VII. osztálya számára. Bp., 1941., Szent István-Társulat. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, egy-két kissé foltos lappal, intézményi bélyegzővel.
Buda ostroma 1686. Vál., a szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Péter Katalin. Ford.: Péter Katalin, Teke Zsuzsa. Magyar Levelestár. Bp., 1986, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Hamvay Ödön: Damjanich János élete, története és szemelvények nejéhez intézett leveleiből. Bp., 1904, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 191+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, rossz állapotban.