Naszluhácz Lajos: Földosztó-táblák mérnökök, gazdatisztek, községek, földbirtokosok, az úrbéri rendezés és tagosítás által érdeklettek használatára kiszámította - - mérnök. Nagykanizsa, 1857., Markbreiter Jakab, 2+181 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyomokkal, restaurált lapokkal is (köztük a címlap), foltos lapokkal, hiányos (az OSZK katalógusa szerint az aláb...
Vámossy Zoltán: A mérgezésekről. Az egészség könyvtára III. Bp., én., (1907), Franklin, 156+4 p.+2 t. Két színes táblával és néhány szövegközti rajzzal. Kiadói félvászon-kötésben, az utolsó két lapon korabeli jegyzetekkel.
Walther, Eduard: Darstellungen der bekanntesten Tiere und Pflanzen. Bilder Anschauungs-Unterricht für die Jugend. Zweiter Teil. Esslingen und München, , J. F. Schreiber, 16+18 p.+30 (színes képtáblák) t. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, javított, restaurált lapokkal, körbevágott, a szöveges részen lapszéli, a szöveget is érintő hiányokkal, megviselt állapotban.
Bolyai Bolyai János: A tér absolut igaz tudománya. Scientia Spattii Absolute Vera. Előszóval, magyar fordítással, s magyarázatokkal Suták Józseftől. Bolyai J. életrajzával Schmidt F.-től. Bp., 1897., Schmidt Ferenc, XXVIII+143 p. + II t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, volt könyvtári példány.
Fodor Ferenc-Tófalvi Zoltán:Gondviselő szem. Az egyik szerző, Fodor Ferenc (1926-2000) által Péterffy Árpád (1938-2022) szívsebész, a Debreceni Egyetem professor emeritusa részére DEDIKÁLT példány. Szemészeti emlékek a Tékában. Marosvásárhely, 1997., F&F-ny. Kiadói papírkötés.
Hankó Vilmos: Chemia a mindennapi életben. Bp.,én. (cca 1913),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. IV. (Harmadik száz, I. és II. tized.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Centuria Tertia Decas I. et II. Ford.: Vida Tivadar. Ébert Tibor, Waigand József, Marót Miklós. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Bp., 1970., Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kö...