Gropper, Antonius: Tempe regia Mariae Theresiae Augustae carmine adumbrata [...] Bécs, 1744, Leopoldi Joannis Kaliwoda, 46+(2) p. Latin nyelven. Egészbőr-kötésben, kissé kopott, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, a belső kötéstáblán és a szennylapon szúrágta lyukakkal.
Popper Péter 12 műve, közte 1 aláírt példánnyal: Út a tükrökön át. Izraeli napló és elmélkedések. A szerző, Popper Péter (1933-2010) pszichológus, egyetemi tanár által ALÁÍRT példány.; Út az istenektől Istenhez.; Van ott valaki? A valláspszichológia néhány fontos kérdéséről. Az égre néző ember.; Az írás. Az Ószövetség - a Teremtés könyvétől Malakiás prófétáig - ; Holdidő.; Ők - én vagyok. 33...
Kassák Lajos: Válogatott versek. Magvető Könyvkiadó, Bp. 1973. Kiadói kartonált vászonkötésben, papírborítóval. Jó állapotban, ajánlással: Kassák Lajosné, Carl László műgyűjtőnek. " Carl Lászlónak, hogy mégse feledhessen meg rólunk egészen. Kassák Klári Bp. 1973 junius"
Báróczynak minden munkáji. Ujrakiadta Kazincy Ferencz. Negyedik kötet. Pesten, 1814, Trattner János Tamás, 2+230+2 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Maurice Maeterlinck: A kék madár. Mesejáték hat felvonásban tizenkét képben. Ford.: Vas István. A fordító, Vas István (1910-1991) kétszeres Kossuth-, háromszoros József Attila- és egyszeres Baumgarten-díjas magyar költő, író, műfordító által által Sivó Emil színházi rendező, író részére DEDIKÁLT példány. A borító és az illusztráció Hincz Gyula munkája. Az utószó Nagy Péter munkája. Bp., 1961, Magy...
Balázs Fecó: Évszakok. A művész, Balázs Fecó (1951-2020) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, zenész, zeneszerző által DEDIKÁLT példány. H.n., 1998, magánkiadás. Kiadói papírkötésben.