Lu Hszün: Irodalom, forradalom, társadalom. Irodalompublicisztikai írások. Vál. és ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Galla Endre. A fordító, Galla Endre (1928-2008) sinológus, diplomata, irodalomtörténész, műfordító által DEDIKÁLT példány. Bp., 1981., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Babits Mihály: Elza pilóta vagy a tökéletes társadalom. Regény. Bp., [1933], Nyugat (Viktória-ny.), 362+4 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Nemere István: Kennedy rejtély.; A legújabb titkok könyve. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példányok. Gyöngyös, 2003-2005, Pallas. Kiadói papírkötések.;
Vetró Lajos Endre: Béla czigány. Marosvásárhely, 1909. Róth Antal. Kiadói papírborítóval, korabeli félvászon kötésben, beragasztott fényképpel Kopott, egy lap sérült
Mikor a lélek ünnepel. A ,,Névtelen Szellem" tanításai Eszter médium útján. Bp., 1938., Szellemi Búvárok Pesti Egylete, 212 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, a címlap sarkán hiánnyal.
Rajk László és társai a népbíróság előtt. Az ún. "Kék Könyv" hasonmás kiadása. A bevezető tanulmányt írta: Zinner Tibor. Bp., 1989., Magyar Eszperantó Szövetség. Kiadói papírkötés. + Marx politikai gazdaságtana. Ford.: Schönstein Sándor. Papírkötésben, kissé szakadozott, 49-87 p. Litván György (1929-2006) történész névbejegyzésével.