Kaiser László: "Áldassál, emberi Verejték." Portrék, emlékek, köszöntések. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Hungarovox. Kiadói papírkötés.
Kelet-európai századok. Tanulmányok Gál István Apollo folyóiratának és Sziklai László tudományos pályájának ötvenedik évfordulójára. Szerk.: Fried István. Bp., 1984., Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-Grafikai Tanszéke. Kiadói papír kötésben.
Vámos Miklós: Anya csak egy van. Regény. A szerző, Vámos Miklós (1950-) által DEDIKÁLT példány és a könyv hátuljában Vámos Miklós által saját kezüleg írt beragasztott köszönetnyilvánító sorokkal. Bp., 1995, Ab Ovo. Kiadói kartonált papírkötés, sérült kötéssel.
Bayer Zsolt: Tündértemető és egyéb novellák. A szerző, Bayer Zsolt (1963-) újságíró, politikus által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(2002.),Kairosz. Kiadói papírkötés.
[József Attila]: Sokan voltak és körülvettek... tanárok, barátok, szerelmek. Összeáll.: Karda László. Boros Péter illusztrációival. Az összeállító által ALÁÍRT példány. hn., 2005., Kaditron. Kiadói papírkötés.
Érsek Tibor: Vallomások Lizának. Válogatott elbeszélések. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, AccordiA. Kiadói papírkötés.
Balla D. Károly: Életed volt regénye. Egy önmagát mintázó torzó. A szerző, Balla D. Károly (1956-) József Attila-díjas kárpátaljai magyar író által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. hn., 1998, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem. Kiadói papírkötés.
Serfőző Simon: Mindenáron. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2005., Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Selma Lagerlöf: Krisztus-legendák. Kilenc képpel. Ford.: Osváth Kálmán. Debrecen, 1933, Városi-ny. Kiadói papírkötés. + Selma Lagerlöf: Helga. Ford.: Benedek Marcell.; Legendák. Magyar Könyvtár 738-739., 577. Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói papírkötések, szakadt, széteső állapotban, az egyik foltos, papírvédőborítóban.