Kardos Árpád: Muskátli. Elbeszélések. A borító Mihalovits János festőművész munkája. Sopron, 1938., Székely és Társa, 142+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Ritka!
Nagy Lajos: Egy prédikátor dalaiból. A szerző által Valkó Miklós törvényszéki bíró részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1924, Globus, 188+2 p. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel, foltos, az elülső borító felső sarkán és néhány lap felső sarkán kis hiánnyal.
Rédey Tivadar: Kritikai dolgozatok és vázlatok. A szerző, Rédey Tivadar (1885-1953) könyvtáros, színház- és irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főigazgató-helyettese által dedikált példány. ("Binder Jenő igazgató úrnak őszinte tisztelettel. (1)931. jan. 13.") Bp., 1931, Pfeifer Ferdinánd,(Zeidler Testvérek), 159+1 p. Papírkötés, bekötött, javított eredeti elülső papírborítóval, ceruz...
Bessenyei György: Magyarországnak törvényes állása II. Magyar Irodalmi Ritkaságok 56. sz. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 70 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, felvágatlan példány. A borítón "Jobbágy" bélyegzéssel.
Dr. Viszota Gyula: Kisfaludy Károly hagyatéka. (Különnyomat A Kisfaludy-Társaság Évlapjai XXXVIII. számából). (Bp., 1903), Kisfaludy-Társaság, 81-154 p. Egészvászon-kötésben.
A magyar királyi vallás- és közoktatásügyi miniszter 1922. évi december hó 21-én 130.700/VIIIa sz. al. kiadott rendelete az iskoláztatási kötelesség teljesítésének biztosításáról szóló 1921. évi XXX. törvénycikk végrehajtása tárgyában 72p. Megviselt papírkötésben