Nagy Lajos: Az Andrássy-ut. Novellák. Bp., 1918., Nyugat, (Bíró Miklós-ny.) A borító illusztrációja Haranghy Jenő munkája. Kiadói papírkötés, laza, kissé sérült fűzéssel, néhány kijáró lappal.
Móricz Zsigmond ébresztése. Emlékkönyv. Szerk.: Darvas József. Bp., 1945., Sarló, 291+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A kötet végén Móricz-bibliográfiával! Papírkötésben.
Hasznos kalauz. Útmutató az életben előforduló mindennemű tudnivalókra, ismeretekre nézve. Bp., 1899., Hornyánszky Viktor, XVI+313 p. Javított gerincű, illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, az utolsó lapon ceruzás jegyzetekkel.
1940 Erdélyi Kalendárium, amelyet az Úrnak 1940-ik esztendejére barátainak küld az Erdélyi Férfiak Egyesülete. Bp., 1940, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Officina), 32 p. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés
Jankovics Marcell: Magyar porszemek. Pozsony, 1928., ,,Concordia", 268+2 p. Korabeli, aranyozott félbőrkötésben, a borítón kopásnyomokkal, az elülső tábla borításán kis hiánnyal.
Mécs László: Élőket nézek. Versek. Bp., [1938], Révai, 142 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, kissé hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. Bajor Ágost (1892-1958) Mécs Lászlót ábrázoló ex librisével, Mécs László (1895-1978) autográf aláírásával.
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Bp.,én., Révai,(Pallas-ny.), 6+224 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó címlappal, és hiányzó hátsó szennylappal.
Mikszáth Kálmán: Apró gentry és a nép. Bp.,én., Révai,(Pallas-ny.), VIII+240 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal, hiányzó címlappal (IV/V.), az utolsó 2-3 lap hiányzik.