Sebestyén Gyula: Regös-énekek. Szerk.: Dr. - -. [Magyar Népköltési Gyűjtemény IV. köt.] Bp.,1902, Athenaeum, XV+376 p. + IV (fekete-fehér képtáblák) t. Korabeli szecessziós, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Szép Ernő: Valentine. Regény. Zádor István rajzaival. Bp., 1927, Singer és Wolfner, 231 p. Első kiadás. Számos szövegközi illusztrációval. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti illusztrált elülső papírborító bekötve.
Dicséret, Dicsőség. Emőd Tamás énekeskönyve az 1914-15. esztendőkből. Bp., 1915, Singer és Wolfner. Balogh István lapszámozáson belüli 6 egész oldalas, színes, kőnyomatú grafikájával! Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
Faragó Eszter Néhány verse. A szerző, Faragó Eszter által Péterffy Árpád (1938-2022) szívsebész, a Debreceni Egyetem professor emeritusa részére DEDIKÁLT példány. Debrecen, 2000, Kinizsi Nyomda, 32 p. Kiadói aranyozott bársony-kötés. Számozott (24./50) példány.
Táncsics Mihály: Józanész. Három részbül áll: Státus, vallás és nevelés. Táncsics-sorozat 11. füzet. Szerk.: Marton Jenőné, Kovács Andrásné, Simor András. Az egyik szerkesztő, Simor András által DEDIKÁLT példány. Békéscsaba, 1995., Tevan Andor Gimnázium. Második kiadás. Az 1848-ban megjelent első kiadás példányait már a nyomdában lefoglalták, elkobozták és megsemmisítették. A sokáig elveszettnek h...