Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, félvászon-kötés, kissé kopott borítóval
Pelle Béláné: Heves megye földrajzi nevei. IV. A Gyöngyösi járás - Hatvan és környéke - Eger. A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 181. sz. Bp., 1988, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 459 p. Oldalszámozás kívül kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, a borító egy része kifakult, az utolsó két lap alján kis szakadással. Megjelent 800 példányban.
Dr. Cholnoky Jenő: Erdőn, mezőn, sivatagon át. Milliók Könyve - az ifjúságnak 5. sz. Bp., 1933, Singer és Wolfner, 108+(20) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és lapszélekkel.
Mihályi Imre: Francia zászló alatt. Élmények és kalandok az Equatoron. Útleírása Mihályi Béla volt gyarmat-hódító légionáriusnak. (Pápa, 1898. Főiskolai ny.) 448p. Korabeli félvászon kötésben. Ritka!
Csaba Imre: Támadás menetből. Történetek Veszprém megye munkásmozgalmából emlékezések a mozgalom harcosaira. (1917-1945.) DEDIKÁLT! [Veszprém, 1968], Veszprém m. Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés. Megjelent 3200 példány.