Charles Bukowski: Erections, ejaculations, exhibitions and general tales of ordinary madness. Edited by Gail Chiarrello. San Franisco, 1979, City Lights Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Charles Bukowski (1920-1994) által saját kezűleg írt, rajzos ajánlással (Fuck it!), de az aláírása nélkül. / With autograph illustrated dedication of Charles Bukowski, but without ...
Eric Burdon-J. Marshall Craig: Don't let me be misunderstood. New York,2001.Thunder's Mouth Press. Angol nyelven. Fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A művész, Eric Burdon (1941-) világhírű rockénekes, az egykori "The Animals" frontembere által sajátkezűleg DEDIKÁLT példány. / Eric Burdon-J. Marshall Craig: Don't let me be misunderstoo...
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-18. kötet. Teljes sorozat! Bp., 1893-1904. Pallas. Kiadói félbőr-kötésben, egységes, szép állapotú sorozat, kisebb kopásokkal
Jókai Mór munkái gyűjteményes díszkiadás 1-100. kötet. Nem teljes, hiányzik: 23., 47., 61., 80. +Jókai szótár. A-Zs., Jókai élete és kora 1-2. + Számozás nélküli Görögtűz. Bp.,1992-1997, Unikornis. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, szép állapotban.
Szalai László: Státusférfiak' és szónokok' könyve. Pest, 1847., Heckenast Gusztáv, 6+484+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, a hátsó tábla kivételével hiányzó borítóval, foltos lapokkal. Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
Révész Béla: Régi hárfa. Rudnay Gyula illusztrációival. A szerző, Révész Béla (1876-1944) zsidó származású magyar író, újságíró által Róna Éva (1907-1986) irodalomtörténész, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938), Dante,(Általános-ny.), 34 sztl. lev.+ 6 (Rudnay Gyula illusztrációi.) t. A papírborító rajza és a kötet terve Bortnyik Sándor munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sé...
Zimmermann Ágoston: Patkolástan kovácsok számára. (193 képpel.) Bp., 1916., Pallas, 164 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos, szakadt, a gerinc sérült, hiányos, a hátsó borító hiányzik.
Verskoszorú, melyet az új mértékre vett, s üdővel megegyengetett és későbben készült verseiből kötött erdélyi, baróti Szabó Dávid. Kassa, 1786, Füskúti Landerer Mihály. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
Mikszáth Kálmán: Az apró gentry és a nép. Harmincz kis elbeszélés. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel kevés kopással. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Guttmann András ex librisével