Tompa Mihály munkái. III. köt.: Balladák. Beszélyek. Regék. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Lévay József. Magyar Remekírók 39. Bp., 1904, Franklin-Társulat, 191+(1) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, szép állapotban.
Magyar Szemle Kincsestára 3 kötete: Nagy József: A filozófia nagy rendszerei.; Szinnyei József: A magyar nyelv.; Szerb Antal: Az angol irodalom kistükre.; Bp., 1929., Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés.
Varga István: Városunk. - Publicisztikai írások - A szerző, Varga István által Szigetvári György (1926-2018) Ybl Miklós-díjas építészmérnök részére DEDIKÁLT példány. Kaposvár, 1994., Kapos Bt. A borítón Szász Endre rajzával. Kiadói papírkötés.
4 db szépirodalmi kötet: Lord Byron: Kain. Miszterium. Ford.: Mikes Lajos; Maeterlinck, Maurice: A kék madár. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1899-é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). + Schiller: Stuart Mária. Ford.: Sulkowski József; Riedl Frigyes: A magyar irodalom főirányai. Bp., 1890-1896, Franklin-Társulat. Egységes átkötött félvászon-kötésben, vegyes állapotban.
Vörösmarty minden munkái III. köt. és VIII. köt.: III. köt.: Hősköltemények. I. köt. (Zalán futása, Cserhalom.); VIII. köt.: Színművek (1821-1840.) IV. köt. Kiadták barátai Bajza J. és Schedel Ferencz. Pest, 1845-1847, Kilián György, 2+271+1; 2+347 p. Első gyűjteményes kiadás. 10 kötetben teljes! Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, címlap hiánnyal.