1915 Tersánszky Józsi Jenő író (1880-1969) saját kézzel írt tábori posta levelezőlapja az első világháborús katonai szolgálata idejéből Fémes Beck Vilmosné részére
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék"
Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.
Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
cca 1918 Verebély László (1883-1959) villamosmérnök, Kandó Kálmán munkatársa, a MÁV villamosításának vezetője, hőerőművek építője 14 db autográf levele feleségének
cca 1935 (Zsögödi) Nagy Imre (1893-1976) festőművész saját kézzel írt levele Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, érdekes tartalommal: Megemlíti Vásárhelyi Zigler Emilt, akinek fényképeket küldött, feltehetően az erdélyi képzőművészeket bemutató, az Erdélyi Szépmíves Céh által kiadott "Erdélyi művészek" c. könyvbe. Budapesti és bukaresti kiállításokra is vonatkozó sorokkal, ír a festészetéről ("jelenleg sokat dolgozom") valamint egy rövid kérdést is feltesz: "Mi van a Helikonnal?". Egy kézzel írt oldal, Nagy Imre autográf aláírásával.
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1922 Comlos (Nagykomlós / Comlosu Mare), Kokas Ignác, San Marco hercegné jószágigazgatójának ellene felhozott vádakkal kapcsolatban írt hivatalos nyilatkozata, amelyben a vádakat "szemen szedett hazugság"-nak nevezi, és ügye újbóli kivizsgálását kérvényezi. + 1940 Esztergom, az esztergomi székesfőkáptalan levele Kokas József jószágigazgató részére, felesége özvegységre jutása esetén folyósítandó havi járadék megállapításáról.
1923 Bp., József kir. herceg központi jószágigazgatósága Kokas József nyugalmazott főhercegi uradalmi felügyelő részére írt levele nyugdíjemelés tárgyában, aláírással, pecséttel
1924 Czigány Dezső (1883-1937) festménye után: Ady Endre portréja. Fénynyomat, papír, jelzett a nyomat alatt nyomtatva: Pinx. Czigány 1908 és Athenaeum R.t. Budapest. Ady Endre nyomtatott aláírásával. Lap alján Czigány Dezsőék autográf ajándékozási soraival 1924-ből. 35×26 cm. Üvegezett fakeretben.
1928 Molnár Ferenc író (1878-1952) képeslapja egy hajóról saját kézzel írt soraival Molnár Géza írónak (1923-2011) címezve rajta még Fritz Busch (1890-1951) német karmester aláírása is. Törésnyommal