1932-1944 A BSZKRT Budavári Sikló (Budai Hegypálya) villamosításának tervdokumentációi. Nagy méretű tervrajzok, szöveges leírások, jegyzőkönyvek a szervező bizottság üléseiről, Ideiglenes Szolgálati Utasítás a budai hegypálya kalauzai számára 1888-ból XX. sz-i másolat. 1936-os munkaszükséglet számítás, mozgólépcső korabeli terve, kézzel írt számítások.
1936 Hubay-Cebrián Andor (1898-1971) festő, a Nemzeti Szalon igazgatója autográf sorai és aláírása Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész részére Norvégiából képeslapon, Hubay-Cebrián Andor autográf aláírásával.
1936 Berlini Olimpia. Az olimpiai falu magyar sportolói részére adott üdvözlő nyomtatvány magyar nyelven. Kissé foltos, korabeli üvegezett keretben. Ritkaság! / Berlin Ollympic Games greeting for the Hungarian sportsmen in Hungarian. With some stains in vintage glazed frame. 24x34 cm
1938 Régi emlékkönyv, napló. Bőrkötés, aranyozott lapélekkel, kulcs nélkül, a borítón sérüléssel, egyébként jó állapotban. Az első oldalon ajándékozási bejegyzés, a többi lap üres. 20x16,5 cm
cca 1940-1960 Bascsák János (1929-2009) egy sikeres kerékpáros versenyző hagyatéka. Több mint 50 díj. érem, hazai és nemzetközi versenyekről (közöttük a 4000 méteres üldözőverseny főiskolai csapatvilágbajnoki érme), kisebb magyar kluboktól néhány oklevél, zászló és egyéb kapcsolódó tárgy, táskában
cca 1940-1947 Goldmark Péter Károly (1906-1977) a színes televízió magyar származású feltalálójával kapcsolatos dokumentumok és fotók tétele, 5 db sajtófotó, 15 db újságkivágás és egyéb dokumentum, közte magyar és külföldi lapok, a fotók mérete: 18x23 cm
cca 1940 Vincent Korda (1897-1979) díszlettervező saját kézzel írt sorai Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, London Film Studios fejléces papírján, saját kezű aláírásával. ,,Az elefántcsont lapokat átadtam Janovicsnak (Janovics Jenő (1872-1945) színész, színigazgató, forgatókönyvíró), aki megígérte, hogy átadja neked őket. Remélem hogy jók lesznek. Különben itt a régi móka - sok a dolo...