Historical documents, manuscripts

Number of items: 108

Miskolci színház 1961-1963-ig egy színész összeállítása szinpadi és színész fotók, előadás plakátok, névjegyek, műsorfüzetek, összesen kb 100 db, albumban
13770.

8 000 HUF
21,22
22,86
cca 1962-68 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész és feltehetően felesége 2 db autográf karácsonyi üdvözlő levele New Yorkból családjához: sógorához, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz; testvéréhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) lányához, Sárdy Brutus feleségéhez; unokaöccséhez, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz. Mindkét lapon Kézdi-Kovács Elemér autográf aláírásaival, eredeti borítékban.
13771.

3 000 HUF
7,96
8,57
cca 1962 Emlékkönyv bejegyzésekkel és rajzokkal
13772.

1 200 HUF
3,18
3,43
1962 Bánky Róbert (1930-1991) bábművész. Élet c. saját készítésű verseskötete, dedikációval. Kb 30 géppel írt vers, amatőr papírkötésben
13773.

3 000 HUF
7,96
8,57
cca 1962-64 Emlékkönyv bejegyzésekkel, néhány rajzzal, többek közt Disney figurákról.
13774.

2 000 HUF
5,31
5,71
1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván, Hankiss Elemér, Fábri Zoltán, Újhelyi Szilárd stb. Műbőrkötésben. Kultúrtörténeti ritkaság!
13775.

50 000 HUF
132,63
142,86
cca 1969-2010 vitéz Polyák Imre (1932-2010), a Nemzet Sportolója és az évszázad birkózója címmel kitüntetett, olimpiai és háromszoros világbajnok kötöttfogású birkózó hagyatékából származó autográf aláírások, okmányok, fotók, újságcikkek, papírrégiségek: Polyák Imre autográf aláírása Polyák, az évszázad birkózója c. könyv szórólapján; 2004 Gyarmati Dezső (1927-2013) olimpia bajnok vízilabdázó autográf aláírása és Kedves Vitéz Imre megszólítással kezdődő, Polyák Imréhez szóló gépelt levele; 1969-70 kiutazási engedély Polyák Imre részére, érvényes Csehszlovákiába, Lengyelországba; Gutman József (1936-2016) többszörös országos bajnok birkózó, mesteredző autográf dedikációja Polyák Imre részére Tokiói olimpiáról szóló fénymásolt újságcikken; 1995 UTE jubileumi emlékérem adományozásáról szóló oklevél, Gedővári Imre (1951- 2014) olimpiai bajnok kardvívó, UTE elnök autográf aláírásával; Olimpiának indult dokumentumfilm igazolvány és levél Zoltán Sándor rendező, Dobor Dezső szerkesztő-riporter és Szabó Tamás producer autográf aláírásaival; 2003 FILA Nemzetközi Birkózó Hírességek Csarnoka, beiktatási ceremónia programfüzet; Emlékutazás az 1964-es Tokiói Olimpia 50. évfordulójára program; stb., fekete mappában.
13776.

cca 1969-2010 vitéz Polyák Imre (1932-2010), a Nemzet Sportolója és az évszázad birkózója címmel kitüntetett, olimpiai és háromszoros világbajnok kötöttfogású birkózó hagyatékából származó autográf aláírások, okmányok, fotók, újságcikkek, papírrégiségek: Polyák Imre autográf aláírása "Polyák, az évszázad birkózója" c. könyv szórólapján; 2004 Gyarmati Dezső (1927-2013) olimpia bajnok vízilabdázó autográf aláírása és "Kedves Vitéz Imre" megszólítással kezdődő, Polyák Imréhez szóló gépelt levele; 1969-70 kiutazási engedély Polyák Imre részére, érvényes Csehszlovákiába, Lengyelországba; Gutman József (1936-2016) többszörös országos bajnok birkózó, mesteredző autográf dedikációja Polyák Imre részére Tokiói olimpiáról szóló fénymásolt újságcikken; 1995 UTE jubileumi emlékérem adományozásáról szóló oklevél, Gedővári Imre (1951- 2014) olimpiai bajnok kardvívó, UTE elnök autográf aláírásával; Olimpiának indult dokumentumfilm igazolvány és levél Zoltán Sándor rendező, Dobor Dezső szerkesztő-riporter és Szabó Tamás producer autográf aláírásaival; 2003 FILA Nemzetközi Birkózó Hírességek Csarnoka, beiktatási ceremónia programfüzet; Emlékutazás az 1964-es Tokiói Olimpia 50. évfordulójára program; stb., fekete mappában.

32 000 HUF
84,88
91,43
1973 Varga Imre (?-) grafikus karikatúra-szerű, humoros illusztrált verses sorai (... A fizetési eszköz volt a bunkó, akkor még nem volt bankó!...). Tus, akvarell, papír. Jelezve jobbra lent. 30x21 cm
13777.

4 000 HUF
10,61
11,43
1976 Őrsi napló, Olimpia őrs, kézzel írt füzet, foltos, néhány kijáró/hiányos lappal
13778.

1 600 HUF
4,24
4,57
1977 Török Vidor: Testvériség gázvezeték c. filmjének nemzetközi filmfesztivál diplomája, hozzá a fesztivál jelvénye és üdvözlőlap
13779.

2 000 HUF
5,31
5,71
1977 Aczél György (1917-1991) miniszterelnök-helyettes saját kézzel írt és aláírt levele Marton Endrének, a Nemzeti Színház igazgatójának
13780.

4 000 HUF
10,61
11,43
29
1978-1983 Emlékkönyv bejegyzésekkel, rajzokkal
13781.

1 200 HUF
3,18
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF