cca 1900-1925 Varga Béla (1893-?) zászlós, az I. világháborúban szolgált katona papírhagyatéka, a háború után japán és orosz hadifogságban töltött évekből: fényképes útlevél, Krasznaja-Rjecska hadifogolytábor zsebnaptár, fényképek (albumban és külön), levelezőlapok, könyv (Balog Misa: Szecskarágó Vendel szibériai levelei Kunszabó Juliskához), esküvői meghívó, stb. + iratok a háború előtti időkből (iskolai, gimnáziumi bizonyítványok). Egyedülálló, érdekes, tartalmas anyag!
cca 1942 és 1955 között egyenruhásokról készült műtermi felvételek (főleg katonák, de szerepel a tételben cserkész, levente (?), kadét (?), vasutas, rendőr (?), 26 db vintage üveglemez NEGATÍV, a kiskunfélegyházi Marika-fotó hagyatékából, 10x15 cm és 6x9 cm között
1929 Szovjet kozák saska, M1927, fa-réz markolattal, a markolaton stilizált szovjet címerrel, bőr borítású, réz szerelékekkel ellátott hüvellyel, a tokon Mosin-Nagant bajonettel, jelzett, kopásnyomokkal, pengehossz: 79 cm, teljes kardhossz: 93,5 cm, tok hossz: 84 cm, bajonett hossz: 50 cm / Russian Soviet Kozakh shaska dagger with bayonett
cca 1917 Cári kozák saska, fa-réz markolattal, jelzett penge, jelzett hüvely, bőr borítású, réz szerelékekkel ellátott hüvellyel, a tokon Mosin-Nagant bajonettel, jelzett, kopásnyomokkal, pengehossz: 79 cm, teljes kardhossz: 93,5 cm, tok hossz: 84 cm, bajonett hossz: 50 cm / Russian Tzar Kozakh shaska dagger with bayonett
cca 1902-1903 "Theorie und Liniendienst des Josef Ladists. K. u. K. Cavallarie - Telegraphen Curs in Tulln 1903. Corp[oral]. i[n]. 12. Husaren R[e]giment. 1902-1903." Ladits József, feltehetőleg aradi származási katona, a 12. "Nádor" huszárezred tullni telegráf/távírász kurzusán részt vett tizedesének jegyzetkönyve. Igényesen, szép kézírással megírva, rendkívül gazdag színes, kézzel rajzolt képanyaggal illusztrált. A kötéstábla belsejéről feltehetőleg a katona képe hiányzik, de alatta a kurzus résztvevőinek fotólapja. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.