cca 1890-1915 4 db katonaportré, egyik kitüntetéssel dekorált, vintage keményhátú fotók klf. magyar műtermekből (Szeredniczky Újpest, Uher Ödön Nagykanizsa, Szilárd Tódor Szombathely, Vörös Kálmán Békéscsaba), kopott, részben kissé sérült és kissé foltos, 10,5x6,5 körüli méretben
1933 vitéz Ricsováry Takács József (1889-1966) huszár őrnagy, későbbi alezredes autográf sorai és aláírása Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, egy a kőszegi Honvédtiszti üdülőt megörökítő képeslapon.
1917 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) későbbi festőművész autográf tábor postai levelezőlapja a M. kir. 70. honvéd tábori ágyúsezred 1. ütegének katonájaként testvéréhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez az I világháború idejéből, amelyben közli vele, hogy az ütege Csíkszereda mellé egy faluba készül. Kézdi-Kovács Elemér autográf aláírásával, M. kir. 70. honvéd tábori ágyúsezred bélyegzőjével, apró szakadással
cca 1914-18 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor az I. világháború idején katonai egyenruhában későbbi felesége, Kézdi-Kovács Lenke, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lánya és más katonák társaságában, többek közt Weinmann kapitány (Győző, későbbi vezérőrnagy vagy Viktor, későbbi alezredes?), hátoldalán Sárdy Brutus által feliratozott, nevesített vintage fotólap, 9x14 cm
1916-17 25 db I. világháborús tábori posta az M. kir. nagyváradi 4. honv. gyal. ezred zászlósától, Tábory Zoltántól. Olasz hadifogságból küldve, Kézdi-Kovács Lenkének, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányának küldve és címezve.