Military

Number of items: 223

1914 augusztus 25 Veszteség lajstrom az elesettekről Nr. 6. A monarchia összes nyelvén / News about the injured and dead in WW. 1. 6p.
18777.

2 600 HUF
6,74
7,43
cca 1900-1925 Varga Béla (1893-?) zászlós, az I. világháborúban szolgált katona papírhagyatéka, a háború után japán és orosz hadifogságban töltött évekből: fényképes útlevél, Krasznaja-Rjecska hadifogolytábor zsebnaptár, fényképek (albumban és külön), levelezőlapok, könyv (Balog Misa: Szecskarágó Vendel szibériai levelei Kunszabó Juliskához), esküvői meghívó, stb. + iratok a háború előtti időkből (iskolai, gimnáziumi bizonyítványok). Egyedülálló, érdekes, tartalmas anyag!
18778.

140 000 HUF
362,69
400,00
cca 1942 és 1955 között egyenruhásokról készült műtermi felvételek (főleg katonák, de szerepel a tételben cserkész, levente (?), kadét (?), vasutas, rendőr (?), 26 db vintage üveglemez NEGATÍV, a kiskunfélegyházi Marika-fotó hagyatékából, 10x15 cm és 6x9 cm között
18779.

11 000 HUF
28,50
31,43
II. világháborús német keréknyomásmérő doboza 11x21 cm
18780.

2 000 HUF
5,18
5,71
cca 1910-1940 Vegyes katonai okmány tétel: katonakönyv, illetménykönyv, Frontharcos Szövetség lap, egyéb katonai okmányok
18781.

3 000 HUF
7,77
8,57
15
1942 Bp., M. kir. I. honvéd hadtest parancsnok által kiadott parancs a rögtönbíráskodásra, hirdetmény, apró lapszéli szakadásokkal, 31x22,5 cm
18782.

3 000 HUF
7,77
8,57
19
Egy doboznyi vegyes fotó negatív az 1960-as évektől
18783.

1 000 HUF
2,59
2,86
31
cca 1889-1945 össz 5 db okmány: 1889 hadkötelezettség alóli felmentés kérelme, sorozási bizonyítványok stb., részben sérült vagy javított
18784.

1 600 HUF
4,15
4,57
1929 Szovjet kozák saska, M1927, fa-réz markolattal, a markolaton stilizált szovjet címerrel, bőr borítású, réz szerelékekkel ellátott hüvellyel, a tokon Mosin-Nagant bajonettel, jelzett, kopásnyomokkal, pengehossz: 79 cm, teljes kardhossz: 93,5 cm, tok hossz: 84 cm, bajonett hossz: 50 cm / Russian Soviet Kozakh shaska dagger with bayonett
18785.

180 000 HUF
466,32
514,29
cca 1917 Cári kozák saska, fa-réz markolattal, jelzett penge, jelzett hüvely, bőr borítású, réz szerelékekkel ellátott hüvellyel, a tokon Mosin-Nagant bajonettel, jelzett, kopásnyomokkal, pengehossz: 79 cm, teljes kardhossz: 93,5 cm, tok hossz: 84 cm, bajonett hossz: 50 cm / Russian Tzar Kozakh shaska dagger with bayonett
18786.

180 000 HUF
466,32
514,29
Katonai gyalogsági ásó II. világháború 50 cm
18787.

4 000 HUF
10,36
11,43
cca 1902-1903 "Theorie und Liniendienst des Josef Ladists. K. u. K. Cavallarie - Telegraphen Curs in Tulln 1903. Corp[oral]. i[n]. 12. Husaren R[e]giment. 1902-1903." Ladits József, feltehetőleg aradi származási katona, a 12. "Nádor" huszárezred tullni telegráf/távírász kurzusán részt vett tizedesének jegyzetkönyve. Igényesen, szép kézírással megírva, rendkívül gazdag színes, kézzel rajzolt képanyaggal illusztrált. A kötéstábla belsejéről feltehetőleg a katona képe hiányzik, de alatta a kurzus résztvevőinek fotólapja. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
18788.

60 000 HUF
155,44
171,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF