A bortörvény (1893: XXIII. t.-cz.) ismeretése. A földmívelésügyi m. kir. minister kiadványai 9. sz. Hozzákötve: Csanády Gusztáv, Dr.:Útmutatás a must és bor okszerű kezelésére. Kisebb szőlőbirtokosok számára. Különös tekintettel az 1893: XXIII. t.-cz. végrehajtására. 27 ábrával. Bp., 1898-1899, Pallas, 56; 176 p. Korabeli kissé kopott egészvászon-kötés, minisztériumi adományozó címkével.
Soós István: Borászati kémia. (Borgazdaság I. kötet I. rész.) Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 404 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, néhány lap kissé foltos. Megjelent 1600 példányban.
Hagn Károly: Háboru és béke cukrász és mézeskalácsos művészete. Spelter Henrik Magyarország első aranykoszorús cukrászmesterének, a Budapesti Cukrászok és Mézeskalácsosok Ipartestületének elnökének előszavával. A cukrászati díszítőművészet részt Lajos Ferenc festőművész írta. Bp. 1943, Lajos Ferenc "Szépmíves Műhely" kiadása,(Arany János Nyomdai Műintézet Rt.), 384+I-LXI+385-400 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Laza félvászon kötésben, könyvtesttől kissé elvált. Lapok szép állapotban
Németh Kálmán: Az akác és a méh. Az akácméz begyűjtése.... Várpalota, 1980., Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
1918 Méhészeti Közlöny. Az Erdélyi Méhészegyesületek hivatalos közlönye. XXXIII. évf. 1-12. sz. Teljes évfolyam. Szerk.: Györfi István. + 1917 XXXII. évf. 3-4. sz. Egy szám borítója foltos.
1905-1929 Vegyes méhészeti folyóirat tétel:
1905-1915 Méhészeti Lapok. Szerk.: Binder Iván, 4 száma. Változó állapotban. Közte foltos, kis szakadásokkal.;
1913-1927 MÉH. A Magyar Méhészek Lapja 4 száma. Szerk.: Zseltvay Elemér. Változó állapotban. Kissé foltos lapokkal.
1928-1929 Méhészet. Az Alföldi-, Alcsút és Vidéke-, Győr és Győrvidéki-, Mosonmegyei Méhészegyesületek Mezőtúr és Vidéke Méhészkör hivatalos lapja. 1928 9-10. sz., 1929. 3. szám (Mutatványszám.) Szakadtak, kissé foltosak.