[Fugger, Marcus (1529-1597) - Wolstein, Johann Gottlieb (1738-1820)] Wolstein Amadeus János: Fugger Márk urnak a' lovak neveléséről írt könyve, mellyet - - ... Német nyelven ki-adott, most pedig Tolnay Sándor Magyarra fordított, ... Első rész. Bétsben, 1786., Kurtzbek Jósef, 14+140 p. Csak I. kötet. Borító nélküli példány, foltos, a címlap és az utolsó 3 lap elvált, az utolsó (számozatlan) levél h...
Christiani, Wilhelm Ernst / Abt Millot: Des Herrn Abt Millot, Mitglieds der Academie zu Lyon, Universalhistorie alter, mittler und neuer Zeiten. 9. köt. Wien, 1793. Franz Haas, 478p. Korabeli, enyhén sérült papírkötésben foltos lapokkal
Kerbolt László: A halottkémlés és temetőrendészet útmutatója. Hatóságok, hatósági orvosok, orvoshalottkémek és halottkémek számára. Gyoma, 1936., Kner Izidor, XV+94+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, aláhúzásokkal.
Abt Antal: Kisérleti természettan középtanodák számára, valamint önoktatásra is. 234 fametszettel Sok, a gyakorlati életbe vágó példával felvilágosítva. Kozek után szabadon átdolgozta Pest, 1870. Lauffer Vilmos (Hornyánszky és Träger ny. [4] 348 [1] p.Modern félvászon kötésben
A Richter Gedeon Rt. 100 éves története. Szerk.: Dr. Kapronczay Károly, Dr. Magyar László. Bp., 2001, Medicina Könyvkiadó Rt., 350+2 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, hibajegyzékkel, újszerű állapotban. + hozzá aláírt levél a vezérigazgatótól
Ernst Haeckel: Az élet csodái I-II. köt. Természettudományi Könyvtár. Bp.1911, Athenaeum. Kiadói kissé kopott egészvászon kötésben, az egyik borítón kis címkenyomokkal. +Wilhelm Bölsche: A bacillustól a majomemberig. Fordította dr. Pogány József. Természettudományi Könyvtár. Bp, 1910, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyomokkal.
Dr. Rhorer László: Physika egyetemi és főiskolai hallgatók számára. Bp., 1914, Universitas Könyvkiadó Társaság (Légrády-ny.), XV+698 p.+IV t. Első kiadás. Szövegközi ábrákkal, színes és fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, a borító és a belső kötéstábla sérült.
Mauritz Béla - Vendl Aladár: Ásványtan. Egyetemi és főiskolai hallgatók számára. I-II kötet. Bp., 1942., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Egészvászon kötés, kissé hullámos lapok, kopottas állapotban.