Number of items: 355

Bornemissza Péter: Tragédia magyar nyelven Szophoklész Élektrájából. Tragoedia magyar nyelven, az Sophocles Electrájából. Nagiob rezre forditatot, ez az Kerezteneknek erkoeczőknek iobitasokra peldaúl szepen jateknek mogia szerint rendeltetet Pesti Bornemizzá Péter deak altal. M. D. LVIII. A fakszimile szövegét közzéteszi Kőszeghy Péter. Oláh Szabolcs tanulmányával. Bibliotheca Hungarica Antiqua XLII. Bp., 2009., Balassi - MTA Irodalomtudományi Intézete - OSZK. Az 1558-as kiadása fakszimile kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
17366.

Bornemissza Péter: Tragédia magyar nyelven Szophoklész Élektrájából. "Tragoedia magyar nyelven, az Sophocles Electrájából. Nagiob rezre forditatot, ez az Kerezteneknek erkoeczőknek iobitasokra peldaúl szepen jateknek mogia szerint rendeltetet Pesti Bornemizzá Péter deak altal. M. D. LVIII." A fakszimile szövegét közzéteszi Kőszeghy Péter. Oláh Szabolcs tanulmányával. Bibliotheca Hungarica Antiqua XLII. Bp., 2009., Balassi - MTA Irodalomtudományi Intézete - OSZK. Az 1558-as kiadása fakszimile kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.

5 000 HUF
13,26
14,29
Móricz Zsigmond: Karak szultán. Bp., [1917], Nyugat, 83 p. Első kiadás! A borító Haranghy Jenő munkája. Kiadói papírkötés.
17367.

5 000 HUF
13,26
14,29
10
Tompa Mihály összes költeményei. Ügynöki mintapéldány! Szemelvények az eredetileg 807 oldalas műből. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870., Méhner Vilmos. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerinc foltos, és a hátsó borító foltos, piszkos, két lap kijár.
17368.

6 000 HUF
15,92
17,14
17369.

3 600 HUF
9,55
10,29
Tormay Cecile: Bujdosó könyv. I-II. köt. I. köt.: Feljegyzések 1918-1919-ből. II. köt: A proletárdictatura. Bp., 1920-1922., Rózsavölgyi-Pallas, 417 p.; 295+1 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon kötésben, az I. kötet címlapján kis folt, a gerincek javítottak, de egyébként jó állapotban.
17370.

5 000 HUF
13,26
14,29
17371.

5 000 HUF
13,26
14,29
A kéményseprő kincseskönyve. Szerk.: Berlász J. Jenő és Riesz Lajos dr. Bp., 1933, Stephaneum Rt., 2+424 p.+ 1 (kihajtható tábla) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, deformált gerinccel, kissé kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, a kihajtható tábla szakadozott, foltos lapokkal.
17372.

5 000 HUF
13,26
14,29
18
17373.

5 000 HUF
13,26
14,29
17374.

3 800 HUF
10,08
10,86
Somlyay József: A magyarországi néptanítók 1890. évi augusztus hó 20.-23. napján Budapesten tartott negyedik egyetemes gyűlésének naplója. Bp. 1891. Egyetemi Ny. IV, 523p. Az Országos Pedagógiai könyvtár duplumkötete. Korabeli díszesen aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotbanm
17375.

5 000 HUF
13,26
14,29
17376.

4 000 HUF
10,61
11,43
Francois Villon balladái. Faludy György átköltésében. Bp., 1988, Magyar Világ. 96 p. Kiadói papírkötés. DEDIKÁLT példány
17377.

4 000 HUF
10,61
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF