Frank, Elly: Was Peterle werden möchte. H.n., é.n. (cca 1920-1930), k.n. Német nyelvű, képes mesekönyv. Színes rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, a lapok kijárnak.
Wellek-Nelson, Susan: Laugh and Learn. [Angol nyelvtanuló könyv gyerekeknek]. Basel, é.n., "Bücherfreunde". Számos illusztrációval, mellékletekkel. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé szakadt, illusztrált kiadói papír védőborítóban.
Varázskút. Mesék a világ minden tájáról. Vál. és ford.: Rayman Katalin. Réber László rajzaival. Bp.,1960., Móra. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Benedek Elek: Csupalámpa. A világ legszebb meséi. Arany mesekönyv. Pogány Willy, Ford H. J. és Kotász Károly rajzaival. Bp., 1913, Athenaeum, 313+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó gerinccel, kissé foltos lapokkal, hiányzó elülső szennylappal, az utolsó két lap és a hátsó szennylap kijár.
Sárkányölő ikertestvérek. Kopácsi népmesék. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket készítette Katona Imre. Hagyományaink III. Újvídék, 1972., Forum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés