Jakab Elek: Kolozsvár története. Oklevéltárral. I-III. köt. I. köt.: Ős-, ó - és középkor. (513 Kr. e. - 1540 Kr. u). II. köt.: Újabb kor. Nemzeti fejedelmi korszak. (1540-1690). III. köt.: Habsburg-lotháringiai korszak (1690-1848). Kiadja Szab. Kir. Kolozsvár város közönsége. Hozzá tartozik: Oklevéltár Kolozsvár története I-III. kötetéhez. I-II. kötet Összegyűjt. és szerk.: - -. [Öt kötetbe kötve.] Buda-Budapest, 1870-1888, M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda, 640+4 p.; 832 p.; 1022+2 p.; 420+2 p. 752+XXXI p. Első kiadás. A kiadvány a "Kolozsvár története világosító rajzai I-II. kötet." c. munkával lenne teljes. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, és átkötött félvászon-kötésekben, a borítókon kis kopásnyomokkal, 3 kötetben intézményi bélyegzésekkel és a gerincen címkékkel, a II. kötetben a címlap és a római számozású lapok hiányoznak (XVI.)
Sopron Vármegye Levéltárának Oklevél-gyűjteménye. I. rész: Középkori oklevelek. (1236-1526.) Összeáll.: Sümeghy Dezső. Sopron, 1928, Sopron Vármegye Törvényhatósága, XXVIII+223+1 p. Kiadói papírkötés, a gerincen sérülésnyommal, az elülső borító felső sarkán kis törésnyommal, de alapvetően szép állapotban, felvágatlan lapokkal. Ritka!
Gyurkics Péter: A Duna-hídjai a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig. Fotó: Gyurkics Péter. Szerzők: Träger Herbert, Tóth Ernő. Kardos László, Reich Gyula. Bp., 2010, Yuki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Rendkívül izgalmas kiadvány, benne 295 Duna-híddal, valamint a mellék "ágak" és csatornák hídjaival is.
[Howard Carter (1874-1939), Arthur Cruttenden Mace (1874-1928] Carter, Howard - Mace, A[rthur] C[ruttenden]: Tut-Ankh-Amen sírja. Fordította: Dr. Balassa József. Az angol kiadás eredeti képeivel. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp.,[1929], Franklin, 1 t. 169+1 p.+62 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón apró kopásnyomokkal, kissé sérült kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, 5/6. táblán apró lapszéli sérüléssel.
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+10 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Pestszenterzsébet, Kispest és környéke. Sajtó alá rendezte Dr. Ladányi Miksa. Dr. Chickán Béla polgármester előszavával. Magyar Városok Monografiája XVIII. köt. Bp., 1936., Magyar Városok Monografiája, 330+1 p. Benne az eredeti számlával, és egy modern, fénymásolt térképpel. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötés, a 8 képtábla hiányzik.