2000 Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész saját kézzel írt levele, valamint felesége Losonci Lilla (1930-) festőművész kiállítási meghívói, 5 db, közte 1 db DEDIKÁLT is.
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orv...
Dr. Marosséllyei Kacsóh Pongrác (1873-1923) zeneszerző, zenepedagógus papírhagyatékából 5 db-os tétel (két fotó, képeslap, meghívó, ex libris): 1904 Bp., Kacsóh Pongrác ("Gráczi mester") dolgozószobájában, ahol a János Vitéz daljáték zenéjét szerezte, keményhátú fotó, hátoldalán feliratozva, kissé foltos, 12x9 cm + Kacsóh Pongrác és felesége, Nagy Marianna Ilona, fotó, 7,5x5,5 cm + 1911 Kolozsvár,...
Dr. Stefanovits Pál (1920-2016) vegyészmérnök, talajtanász, egyetemi tanár, az MTA tagjának papírhagyatéka: munkájához kapcsolódó térképek, iratok, mappában.
Szentgróthi Borsos Béla (1913-1991) építészmérnök, művészettörténész, egyetemi tanár, kézirata: A Kárpátmedence 16-18. századi porszarui, benne számos javítással, korrekcióval, aláírás nélkül, 6 sztl. lev. + 1979 Kárpátvidéki lőporszaruk kiállítási prospektus
II. Simeon bolgár cár fia, bolgár királyi trónörökös felesége, Miriam Ungría y López (1963-) hercegnő autográf levele / Son of Bulgarian king Simeon II's wife autograph letter
Szentmiklósi (Szentmiklóssy), felvidéki nemesi Mudrony család festett címere. Vegyes technika, papír, kissé sérült. Üvegezett, sérült fakeretben. 35,5x21 cm