1944 Ehren-Chronik, II. világháborús katonai szolgálatért adományozott német emlékalbum. Fekete-fehér fotókkal, a címoldalon névre szóló bejegyzéssel, egyébként üres, kitöltetlen állapotban. Vaskereszttel díszített, zsinórfűzéses albumban, helyenként kissé foltos, de nagyrészt jó állapotban. Ritka!
1936 Die Deutsche Wehrmacht - a német hadsereget bemutató cigarettakép-gyűjtőalbum, sok beragasztott képpel (kb. 15-20 db hiányzik), díszes albumban, a borító kissé kopott, egyébként jó állapotban. Ritkaság!
1933 Kampf ums Dritte Reich (Harc a Harmadik Birodalomért), német gyűjtőkép-album, sok beragasztott képpel (kb. 10-20 db hiányzik), díszes albumban, a borítón némi kopással, helyenként kisebb foltokkal, de összességében jó állapotban. Ritkaság!
1915 I. világháborús lövegváza, osztrák-magyar 8 cm Feldkanone M. 5 (1905-ös mintájú 8 cm-es tábori löveg) töltényhüvelyből megmunkálva. Jelzett, korának megfelelő állapotban, m: 26 cm
1983 Bécs (Wien), "Zur Erinnerung an den Aufenthalt beim österreichischen Bundesheer" (az Osztrák Szövetségi Hadseregnél töltött idő emlékére), Oláh István (1926-1985) tábornok, honvédelmi miniszter Ausztriában tett látogatásának emlékalbuma, 29 db nagyméretű fotó (24x18 cm körül), az Osztrák Szövetségi Hadsereg műbőrborítású albumában, a címoldalon osztrák tábornok aláírásával
Saumur, Ecole de Cavalerie, Course de Tétes (Francia katonai lovasiskola, "Fejverseny"). Színes litográfia, papír, XIX. sz. második fele. Jelzett a litográfián. Lapszéli szakadásokkal, kisebb foltokkal, lapméret: 70x53 cm