cca 1895-1945 Katonai fénykép és levelezőlap gyűjtemény, egy családból: tábori posta, fotólapok, keményhátú kabinetfotók, stb. (közte civil családi képek is), össz. 21 db
1853 Katona házassági anyakönyvi kivonata (Heiraths-Licenz), német nyelvű, cs. és kir. hadtestparancsnokság (K.u.K. Militär-Führwesens-Corps-Commando) szárazpecsétjével, aláírással; hátoldalán a budai 719. sz. cs. és kir. tábori egyházi főnökség 1863-as magyar nyelvű iratával, bélyegzésekkel
cca 1980-1990 Magyar páncélos (harckocsi) alakulathoz fűződő fotók: Magyar Honvédség első harckocsi század (Esztergomtábor) 50. évforduló, nyugalmazott katonák találkozója, stb., össz. 10 db + Esztergomtábor MN. 2. ö. löv. zj. 1. hk. szd. 50. évforduló (1948-1998) emléklap, nylon tokban
1919.VI.28. Nagykőrös, a 7. vörös huszárezred parancsnoksága által kiadott nyílt parancs, Dr. Strausz Tibor, az ezred orvosfőnöke számára, orvosi műszerek felvételezése céljából Nagykőrösről Budapestre és vissza utazásról. (A Monarchia idejéből származó formanyomtatvány a Tanácsköztársaság alatt került felhasználásra, az ezred bélyegzőjéből a "cs. és kir." rész eltávolítva, a német nyelvű rész áth...
Percorsi Grande Guerra. Per Loco Fogliano Redipuglia mappa: benne több nyelvű propsektusokkal, közte: Az első világháború színhelyei c. prospektussal is.