Sebastiano Soldi: Az ókori Közel-Kelet művészete. Ford.: Klukon Beatrix. A művészet története 1. Bp., 2006., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
1981-1990 Christie's aukciós katalógusok, 2 db. Benne izgalmas, art-deco és szecessziós művészeti anyaggal. Kiadói papírkötésekben, az egyik gerincén kis szakadással.
Gergely Mariann: Kádár Béla. A magyar festészet mesterei. Bp., 2015, Kossuth-Magyar Nemzeti Galéria. Színes képekkel, Kádár Béla műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Dante Alighieri: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Gy. Szabó Béla 20 db fametszetével illusztrálva. Magyar, olasz, román és német nyelven. Kiadói nagyalakú papírkötés, kissé sérült gerinccel, foltos borítóval, egyik lap alján szakadással, 43,5x33,5 cm
Varga Vera: Az üveg jelentése. A 19-20. századi üvegművészet ábrázolások, allegóriák, szimbólumok tükrében. Bp., 2002, Helikon. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a hátsó borító karcos.
5 db művészeti folyóirat: 1896 Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat közleményei 1896. évre + 1928 Magyar Iparművészet XXXI. évf. 5-6. és 9. sz. + 1936 Magyar Iparművészet XXIX. évf. 1. sz. + 1939 Az Iparművész X. évf. 9-10. sz. Vegyes állapotban.
Zsolnay Teréz-M. Zsolnay Margit-Sikota Győző: Zsolnay. A gyár és a család története 1863-1948. A gyár története 1948-1973. Bp., 1975, Corvina Kiadó, 236+48 p. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal és porcelán jelzésekkel, fekete-fehér, és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kiadói papír védőborítóval