A Mindszenty bűnügy okmányai. Bp., 1949, Atheaneum. 2. kiadás. Kiadói papírkötés. + Mindszenty a nép ellensége. Bp., én., Dolgozó Parasztok és Földmunkások Országos Szövetsége, (Szikra-ny.), 16 p.
Dr. Kovács András: Vallomás a székely szombatosok perében. Szerk.: Máté Zsolt. Bukarest, 1981. Kriterion. Erdélyi Lajos képeivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Bäder Andor: A nő. II. köt.: Biológiai szerepe a társadalomban a reneszánsztól a 18. század végéig. Bp., 1968., Medicina. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés.
Adatok a Magyar Tudományos Akadémia és a XIX. század első felének történetéhez. Első füzet. Bp., 1926, MTA. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, részben felvágatlan, volt könyvtári példány. + Bártfai Szabó László: Széchenyi István levele a Magyar Tudományos Akadémiához 1858-ban. Adatok a Magyar Tudományos Akadémia és a XIX. század első felének történetéhez. Második füzet. Bp., 1929, MTA. Kiadói pa...
"Tépjétek le a sötétség bilincseit!" XVIII. századi magyar röpiratok a feudális egyházról. Szerk.: Kató István. Bp., 1950, Hungária. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Sebestyén József: Székesfehérvár fölszabadulása a török uralom alól. 1688. május 19. Székesfehérvár, 1988, Velinszky László Ifjúsági és Úttörőház, 75 p. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Sorsdöntések. A kiegyezés - 1867. A trianoni béke - 1920. A párizsi béke - 1947. Összeáll., szerk., az előszót és a magyarázó jegyzeteket írta: Gerő András. Bp.,1989,Göncöl. Két térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
Berend T. Iván: Válságos évtizedek. Közép- és Kelet-Európa a két világháború között. Bp., 1982., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kolba Judit - Alexandru Sasianu: Szent László és városa. 1192 - 1992. [Nagyvárad.]Hapák József felvételeivel. Tempfli József katolikus megyéspüspök és Tőkés László református püspök előszavával. Bp., 1992., Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Balázs János: Sylvester János és kora. Bp., 1958., Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval. Megjelent 1500 példányban. Újházy György (1895-1971) író, újságíró névbejegyzésével.