Balázs János: Sylvester János és kora. Bp., 1958., Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Tinódi Sebestyén: Krónika. Sajtó alá rendezte Sugár István. A bevezetőt írta Szakály Ferenc. Bibliotheca Historica. Bp., 1984, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval..
László Gyula: Árpád népe. Badics Ilona, Dienes Ö. István, László Gyula, Marton Magda és Nagy András rajzaival illusztrálva. Bp., 1988., Helikon, 176+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kopott papír védőborítóban, volt könyvtári példány, hullámos lapokkal, néhány laza lappal.
Deák Imre: 1848. A szabadságharc története levelekben, ahogyan a kortársak látták. Összegyűjt. és előszóval ellátta: - - . Bp., [1943], Sirály, 432 p. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérülés.
Gergely Jenő: A püspöki kar tanácskozásai. A magyar katolikus püspökök konferenciáinak jegyzőkönyveiből, 1919-1944. Bp., 1984., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Treasures of the Egyptian Museum, Cairo. Szerk.: Carlo Ludovico Ragghianti. Great Museums of the World. Milánó, 1969, Arnoldo Mondadori Editore. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Balla Antal: II. Rákóczi Ferenc. Nagy idők, nagy emberek 8. kötet. Bp.,(1943), Cserépfalvi, 463 p.+8 t. Első kiadás. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült kötéssel, lapok széle helyenként foltos.
Mária Dorottya az utolsó magyar nádorné élete képekben. Erzherzogin Marie Dorothea. Összeáll. és az előszót írta dr. Fabiny Tibor teológiai tanár. Bp., 1997., Enciklopédia Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.