Bethlen István gróf beszédei és írásai. I-II. kötet. Bp.,1933, Genius, 1 t.+368 p., 380 p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas, sérült borítókkal.
Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az '56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, ...
Köszöntés. R. Várkonyi Ágnes professzor asszonyt jubileumi születésnapján köszöntik a szülővárosa és Nógrád muzeológusai, levéltárosai. Szerk.: Szvircsek Ferenc. R Várkonyi Ágnes (1928-2014) történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Salgótarján,[1998.], Nógrádi Történeti Múzeum, 39 p. Kiadói papírkötés. Számozott (82./100) példány.
Mikó Imre: Az erdélyi falu és a nemzetiségi kérdés. Az Erdélyi Fiatalok Falu Füzetei 4. szám. Cluj/Kolozsvár, 1932, Erdélyi Fiatalok. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán hiánnyal, egyébként jó állapotban.
Szekfű Gyula: A magyar állam életrajza. Történelmi tanulmány. Bp.,[1923.] Dick Manó,(Ujságüzem-ny.),240 p. Első magyar nyelvű kiadás. Először német nyelven jelent meg, 1917-ben Berlinben. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, a borítón kis szakadással, az utolsó lap sérült.
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv II. rész: Nemes családok. I. kötet. Bp., 1905, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, VIII+664 p. + 11 (színes) t. Unicus, több kötete nem jelent meg! Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.