Szekfű Gyula: Iratok a magyar államnyelv kérdésének történetéhez. 1790-1848. Szerk. és a történeti bevezető tanulmányt írta - -. Fontes Historiae Hungaricae Aevi Recentioris. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1926., Magyar Történelmi Társulat, VIII +664 p. Átkötött félvászon-kötés.
Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
G. H. Nieupoort: Rituum, qui olim apud Romanos obtinuerunt : succincta explicatio ad intelligentiam veterum authorum facili methodo Budae, 1799. Sumptibus, et typis typographiae Regiae Universitatis Pestiensis. 654 p + 30 Korabeli papírkötésben, gyűrött lapszélekkel.
Almanach de Gotha. Annuaire Diplomatique Et Statistique pour l'Année 1862. Gotha, [1861], Justus Perthes. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Francia nyelven. Korabeli dombornyomott egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, a címlapon hiánnyal.
Ludwig, Emil: Mussolinis Gespräche mit Emil Ludwig. [Mussolini vallomásai]. Berlin-Wien-Leizpig, 1932, Paul Zsolnay Verlag, 231+(4) p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, a címkép kijár.
Tanulmányok a magyarság honfoglalás előtti történetéből. A Magyar Nyelvtudományi Társaság 172. sz. Bp., 1985., Magyar Nyelvtudományi Társaság. Kiadói papírkötés.
A szlovákiai magyar iskolák védelmében. Dokumentumok a csehszlovákiai magyar kisebbség önvédelmi harcáról 1983. november - 1984. augusztus. New York, 1984, Hungarian Human Rights Foundation, XII+82 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. + A Duray Bizottság utolsó levelének szövege, 3 p.