Arató Endre: A magyarországi nemzetiségek nemzeti ideológiája. Sajtó alá rendezte, az Utószót és a Források és irodalom c. fejezetet írta: Niederhauser Emil. Bp., 1983, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel jegyzetlapokon.
Régészeti kutatások Magyarországon 2007. Archaeologial investigations in Hungary 2007. Szerk.: Kisfaludi Júlia. Bp., 2008., Kulturális Örökségvédelmi Hivatal - Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Hitel. Kolozsvár 1935-1944. I-II. köt. Válog., a bevezető tanulmányt írta és a repertóriumot összeállította Záhony Éva. Bp., 1991, Bethlen Gábor. Kiadói kartonált papírkötésben
A szabadságharc hétköznapi tanúi. 1848-1849-es naplók. Szerk.: Nyulásziné Straub Éva. Magyar Sorsfordulók. Bp., 1998, A Jövő Nemzedékéért Alapítvány. Kiadói műbőr-kötés.
Thuróczy János: A magyarok krónikája. Ford.: Horváth János, Szabó Kálmán. Az 1486-ban Augsburgban nyomtatott, az Országos Széchenyi Könyvtárban őrzött ősnyomtatvány színezett fametszeteinek hasonmásával illusztrálva. Bp., 1978, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora 1815-1847. A magyar nemzet története. Bp., 1897, Athenaeum. Kiadói dombornyomott félbőr kötés, gerincnél szakadt, előzéklap foltos, kopottas állapotban.
John Matthews: Arthur király. A sötét kor harcosa és legendás hőse. Ford.: Vida István Kornél. Bp., 2004, Egmont-Hungary. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szekfű Gyula: A magyarság és a szlávok. Szerk.: - -. Divéky Adorján, Fügedi Erik, Gogolák Lajos, Gunda Béla, Hadrovics László, Kniezsa István, Lukinich Imre, Thim József, Trócsányi Zoltán, Zsirai Miklós. Bp., 1942, Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete, (Franklin-ny.), 278+1 p.+4 térkép +2 t. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír véd...
U. Kőhalmi Katalin: A steppék nomádja lóháton, fegyverben. A Körösi Csoma Kiskönyvtár sorozat 12. része. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a borítón. A szerző, U(ray) - Kőhalmi Katalin (1926-2012) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány.