Szilágyi Ferenc: Kőrösi Csoma Sándor hazai útja. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 1. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó, 93 p + 7 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kis hiánnyal. Megjelent 1000 példányban.
Barczy Zoltán: Évszázadok egyenruhái. Katona Tamás előszavával. A Magyar Néphadsereg egyenruháit Ságvári György írta. Bp., 1991., Stúdió-Pé Bt. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
László Gyula: A Szent László-legenda középkori falképei. Tájak-Korok-Múzeumok Könyvtára 4. sz. Bp., 1993., Tájak-Korok Múzeumok Egyesület. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált kötés, karcos borítóval.
Révész László: Honfoglaló vezérek népe Karoson. A szerző, és a kiállítás rendezője, Révész László (1990-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1990., Budapesti Történeti Múzeum - Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Múzeumok Igazgatósága, 6 sztl. lev. Színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Frank Tibor: Magyarország az angol publicisztikában. (1865-1870.) A szerző, Frank Tibor (1948 - 2022) történész, amerikanista által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1975., Akadémiai Nyomda. Különlenyomat. Kiadói papírkötés
1914-18. A korabeli napilapok tükrében. Összeáll.: Kun Andor. Officina Könyvtár 60/65. Bp.,1944,Officina, 375+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.